Swinger kavramı ve kuralları nelerdir?

Sosya medyada paylaş:

Eş değiştirme eşini, katılımcıların izniyle, başka çiftlerle değiştirme pratiğidir. Genelde çiftler, cinsel ilişkiye aynı odada ve aynı yatakta girerler. Erkek, diğer çiftin kadınıyla, kadın da, diğer çiftin erkeğiyle ilişkiye girer. Partnerler arası ilişkiler de olabilir. Aynı zamanda teşhirciliği ve dikizciliği seven, partnerlerinin gözleri önünde zevk almasından hoşlanan çiftlerin tercih ettiği bir ilişk**ir. Çift değiştirmeyi bu şekilde uygulamaya koymak her türlü şekliyle fantezileri hayata geçirme olanağı verir çünkü grubun çeşitli cinsel oyun ve kombinasyonu gerçekleştirmesini sağlar. Ayrıca bu oyunlara iki çiftten daha fazlası da katılabilir. Eş değiştirmenin avantajları

1. Değiştirmeden sonra çiftler kendilerini birbirlerine daha yakin ve aşık hisseder ve bu etki az çok değişken bir süre sürer.

2. Cinsellik konusunda bilgiler ve sır açmalar daha gelişir.

3. Aktif sosyal hayat zenginleşir.

4. Çift birbirine karşı daha dürüst davranır.

5. Cinsellik, bazen tabu kabul edilen bölgenin dışına çıkar.

Uyulması gereken kurallar İyi bir libertin olmak için gerçek anlamda oluşturulmuş kurallar yoktur, ancak, hoşça karşılanan bir partner olmak isteyen herkesin uyması gereken birkaç kural vardır.

1. Kibarlık Libertinlik ve eş değiştirme de bir tanışma biçimdir ve sonuçta kibar davranmak gerekir: kendinize ve eşinize nasıl davranılmasını bekliyorsanız, siz de başkalarına öyle davranın.

2. Dostane olun Size ilişki öneren bir çiftle ilgilenseniz de ilgilenmeseniz de kibarlık olmazsa olmaz. Bunu anlatmanın çeşitli yöntemleri vardır ve unutmayın ki beğenmediğiniz bir çift size daha ilginç çiftler tanıştırabilir.

3. Bütün tekliflere cevap vermeye çalışın. Bir teklif alırsanız mutlaka olumlu veya olumsuz cevap verin.

4. Temizlik Sizi kötü kokular, kirli vücutlar ve dişler, kararmış ayaklar rahatsız etmiyor olabilir ama çoğumuz için bunlar mide bulandırıcı. Su ve sabun pahalı şeyler değil… ve eğer temiz gelmezseniz, ringde geçirdiğiniz 2 saat sonundaki kokunuzu bir düşünün…

5. Başkalarının duygularına saygı Şunu iyi bilmeliyiz ki herkes her durumda rahat olmaz. Bir kişi rahat değilse onu telkin etmek gerekir. Eğer bir şey iyi gitmiyorsa nazik ve saygılı koşuluyla kişiyle konuşmak gerekir çünkü sessiz kalıp maruz kalmak bir işe yaramaz.

6. Çok baskıcı olmayın Bir çift ile ilişkiye girmekte ilgiliyseniz, düzgün bir şekilde ve insanların üzerine atlamadan bunu belli edin. Eğer teklifiniz ile ilgileniyorlarsa, şüphe etmeyin, size belli ederler. Şunu unutmayın ki red edilmenin değişik sebepleri vardır. Bazı kişiler formda olmayabilir, veya başka istekleri olabilir, başka bir gün belki olumlu yaklaşırlar. Ancak bir çok sefer red edilmişseniz, insanları rahatsız etmeyin. Size “Hayır” denmiş ise, “Neden” diye sormayın. Bu herkesin kendi özgürlüğü.

7. Sadece size zevk veren şeyleri yapın İstemediğiniz şeylere maruz kalmak gereksizdir. Bütün parametrelerine hakim olmadığınız bir oyuna girişmek hoş değildir. Maruz kalmanın hiç bir nedeni yok, özellikle kocanız bunu zorluyorsa. Herkes bilir, bazen kadınları “ayartmak” gerekir, ama zorlamak, asla.

8. HAYIR… Libertenliğin temelinde red vardır, ve hayır diyebilmenin olmadığı yerde libertinlik yoktur. Bu bir oyundur ve herkesin oynamayı red etme hakki vardır. Hoş olmasa da herkese, ve her an, hayır deme hakkimiz vardır. Gerçek libertin Hayır’ı anlayan ve niçin red ettiğimizi sorgulamayan kişidir (nedenlerimiz bize özgü ve kişiseldir).

9. Alkol ve uyuşturucu Küçük dozda alkolün sosyalleştirme etkisi olsa da, yüksek dozda etkisi yıkıcıdır. Bir libertin sarhoş olmaz ve uyuşturucu kullanmaz. Yaptığı her hareketten her an bilinçli olması gerekir.

10. Güvenli seks Cinsel ilişkiler her çeşit hastalık taşıyabilir. Asgari tedbirler almak sorumluluk duygunuzu gösterir. Almayanlar kendilerine, ailelerine ve arkadaşlarına karşı sorumsuzdurlar. Rus ruleti oynamak ister misiniz?

11. Teşekkür edin Güzel bir gece geçirdiniz, ortam çok hoştu. Katılımcılara teşekkür edin. Yeni başlamışsanız, başkalarına soru sormaktan çekinmeyin. Libertenler ‘yeni’ gelenleri severler, ama ayni zamanda bu durumdan faydalanmak isteyebilecek tilkilere dikkat edin.

12 İyi eğlenin En önemlisi iyi vakit geçirmek, cinselliğini, nefsini keşfetmek ve hayattan tam anlamayla istifade edebilmek için pozitif bir davranışa sahip olabilmek.

Dip not : Bayanlar da şöyle bir tehlike tecrübe etim eşim ile swinger deneyimimiz oldu daha sonra eşim karşı eşe aşık olmaya başlayınca swinger den vazgeçmeye başladık çiftlerden çok duygusal olan varsa bu işe girişmesin. Bayanlar amina giren en son sike aşık olma eyili mi var en azından bizde böyle oldu.