Babamın borçlarını annem ödedi

Sosya medyada paylaş:

Merhaba size gerçek bir olayı anlatacagım. Ben 18 yasında üniversite sınavına hazırlanan bir gencim. Sene basından bu yana dershaneye gidiyorum, sürekli çalıstıgım için ailemdeki durumları bile haberim olmuyodu. bir kardesim var. Annemin adı Nuray 43 yasında 1 60 boylarında biraz kilolu, kumral , kapalı bir kadın. 2 cocuk annesine olmasına ragmen dinc görünümü vardı. Babamla nerdeyse 20 senedir evliler, Annem genelde tüm gün ev işleriyle ugrasan kendi halinde ev kadınıydı. Babamın son zamanlarda işlerinin bozuldugunu biliyodum. Birkaç kez annemle konusurlarken gizlice dinlemiştim. Ben sınava girecegim icin bana pek yansıtmıyordu. Ama durumun iyi olmadıgı belliydi. Birgün dısardeyken babam bana durumları anlattı, hem iyi dostu hemde ortagı olan Kemal abiyle bu yüzden aralarının bozuldugunu da ögrendim. Annene bile anlatmıyorum bunları sende bahsetme dedi. Sasırdım halbuki Kemal abi bayramlarda, belli zamanlarda falan bizim eve gelirdi.

Bir zaman sonra babamın durum iyice bozuldu para bulabilmek icin memleketine gidecegini akrabalarından isteyecegini söyledi ve gitti. Gitmeden önce sen bunlara takılma derslerine bak dedi. Annem bu duruma üzülüyordu, bize yansıtmasada morali bozuktu. Böyle 1 ay geçti. Annem bir komsunun vasıtasıyla bir terzinin yanına girdi azda olsa biseyler kazanıyordu zor geçiniyorduk. Bende dersane ev arası gidip geldigimden annemle pek ilgilenemiyordum.

Birgün ogleden sonraydı, kardesim birkaç gün önce okul gezisine Antalyaya gitmisti bende o gün dershaneye gitmedim, odamda ders çalısıyordum. kapım genelde kapalı olurdu. O sırada annem eve geldi. Benim dershanede olucagımı bildiginden kapıyı çalmadı kendi açtı. Evin icinde seslerini duyuyordum babamla telde konusuyodu, öfkeliydi. Bende çalısmayı bırakmıs dinliyodum. O sırada kapı çaldı annem teli kapatarak kapıya yoneldi. Kapı birkaç kez çaldı açtı, sesleri dinliyodum, Kapıya gelen Kemal abiydi onun sesini duydum biri daha vardı yanında, Kemal abi, konusmaya geldigini artık bu meselenin çözülmesini istedigini söyledi. Annemde ben napabilirim bu konuda yapacagım bisey yok dedi. Fakat kapıda gürültü olup rezillik cıkmasın diye içeriye aldı, kapının kapandıgını duydum. Ben odamdan yavasca cıktm kenardan izlemeye basladım. Kemal abi beni sordu evdemi diye, annemde dershanede oldugumu söyledi. Yanlız Kemal abi öfkeli görünüyordu ve yanındaki adamı da hiç gözüm tutmadı.

Kemal abi uzun boylu iri yarı 50 yasnda biriydi, yanındaki adamda kendisi gibi bir tipti. Bak Nuray aylardır kocanın borcuna ses cıkarmadım ama kaçtı gitti ortada yok bizide zora soktu dedi. Annemde laf anlatmaya çalısıyordu. Ödeyecegini söylüyordu. Bu sırada Annemin üzerinde bluz ve uzun etegi vardı bası kapalıydı dısardan gelmesne ragmen daha üstünü degistirmemişti. Özellikle Kemal abinin yanındaki adam adı da Sedat mıs, gözlerini dikmis anneme ters ters bakıyodu. Annem genede Kemal abi tanıdıktır diye laf anlatmaya ugrasıyodu. Kemal abinin teli çaldı bi ara kalktı kapıya dogru yürüdü, bn içeriyi izliyodum. Sedat anneme bakıp sırıtıyodu annemde utanmıstı, Kemal abinin gelmesni ve bu mevzunun bitip gitmelerini istiyodu, Annem bi ara ayaga kalktıgı sırada sedat ona sarıldı iri vucuduyla bi anda ayakta yakaladı annemi. Annem durun napıyosunuz diye kısa süre bagırdı.

Kemal abi odada degildi. Sedat annemle bogusmaya basladı annem birkaç kez vurdu ve itmeye ugrasıyodu ama adam öfkeyle sırıtıyordu. Madem kocan bize bunu yaptı o şerefsizin yanına bırakmıcam diyordu. Annem defol git burdan bırak beni diye bagırdı. Bogusma sırasında annemin bas örtüsü açılmıstı ve memeleri sallanıyodu, Sedat annemin agzını kapatıp koltuga itmeye ugrastı. İki kez tokat attı sonunda annem koltuga yıgılmıstı. Kavga sırasında saçlarıda dagılmıstı. Annem yarı baygındı ve koltukta kafasını toplamaya calısıyodu, adam yanına oturdu annemin boynunu dudaklarını öpmeye basladı, Ben oldugum yerde kalmıs ne yapacagımı bilemiyordum sesimi cıkaramadım adam sanırım bos degildi ve korkuyodum. Kemal abi dıs kapıyı kapamıs bizim katta telde konusuyodu. Annemin memelerinin böyle iri oldugunu bilmiyordum, Annem sütyenle kalmıstı kanepede oturmus kollarını açıktı adam dudaklarını boynunu yalıyor memelerini oksuyodu. Bi ara kafası yerine gelmeye basladım yalvarırım yapma diye sızlanıp aglıyodu, Adam kendinden geçmişti, Annem çırpındıkca dahada hırcınlastı

Annemin altnda sadece etek kaldı adam eliyle bacaklarını oksuyodu. Adamın üzernde sadece boxer kaldı vucudu baya iri ve biraz gobekliydi, Gerci annemde kilolu kadındı. Annem bir kez daha bagırınca sertçe annemi yere çekti halının üstündelerdi. annem sızlanıyor bagırmaya ugrasıyordu adam annem bacaklarnı araladı sertçe içine girdi annemden ince bi cıglık sesi duydum. adam iri kollarıyla sarmıstı ve dudaklarnı yalıyodu adam sertçe sikiyodu, bende bu sırada gördüklerim karsısında çok tahrik olmustum. Adam daha fazla dayanamadı nefes nefese bosaldı. Bi süre öptükten sora üzerinden kalktı adam ter icindeydi boxerını, kotunu giydi, annem o vaziyette yerde kalmıstı adam hala sırıtıyodu. Bu esnada Kemal abi odaya tekrar geldi. Sedat sen git artık bundan sorasına karısma dedi. Adamda tamam abi deyip sessizce evden gitti. Annem uzandıgı yerde o halde kalmıstı hala aglıyordu, bunu neden yaptın kemal diye sızlanıyordu.

Bu sırada Kemal abi annemi elinden tutarak kaldırdı. Annem ayaktayken döller bacaklarnın arasndan sızıyodu, İçerden Vucut Havlusunu uzattı. Annem koltuga oturdu konusmaya basladılar, Annem hala soktaydı. Neden yaptın bunu bana kemal dedi. Kemal abi ciddiydi. Bu aramızda sır olarak kalıcak sende bundan sora benimsin artık. yoksa bunu bilmeyen kalmaz dedi annemin bası önüne egikti. Kemal abi annemin yanına oturdu saçlarını oksuyodu, annem hala noldugunun farkında degil gibiydi. iri memelerini havluyla sarmıstı, Murat abi koltukta kolunu anneme doladı öpmeye basladı annem tepki vermiyodu, eliylede memelerni oksuyodu.

Annem hala deminki ilk iliskinin yorgunlugu üzerindeydi.koltukta yayılıp kalmıstı, dudaklarını yalarken annemde kendinden geçiyodu. kemal abi sert sekilde annemi yüz üstü altına aldı omuzlarını yalıyodu annem nefes nefeseydi arkasından bastırıyodu, sert sekilde sikmeye basladı annem inliyodu kemal abi koltukta arkadan beceriyordu. Ben daha fazla dayanamayıp bosaldım. Kemal abi işini bitirdi kalktı, annem koltukta hareketsiz duruyodu, burda olanlar burda kaldı kocanlada mevzuyu kapadım artık dedi, cebinden cıkardıgı parayı masanın üstüne bıraktı, çocukların ihtiyacları icin falan diye söyledi. çıktı gitti. Ben aceleyle odama girip kapıyı kitledim.

Napıcagımı düsünüyodum. Annem iki adam tarafından sikilmişti ve ben sesimi bile çıkaramadım. Üstelik kemal abi annemi konusmaması icin tehdit etmisti. Babam ögrense neler olucagını tahmin bile edemiyordum. Yarım saat geçti annemin sesini duydum yavasca banyoya girmişti bende o fırsattan yararlanıp kendimi dısarı attım. Bir saat kadar dısarda dolastm aksam olmustu. Kapıyı çalarak iceri girdim. Annem dustan cıkmıs, yatagında yatıyordu. Tüm giysilerini ve örtüleri makineye atmıstı. Noldu anne hastamısın neyin var dedim. Evet oglum uyucam dedi. Zavallı annem kocasının borçları yüzünden namusundan olmustu.

Sonraki günlerde babam hala gelmemişti. Ben hala o olayı unutmaya çalısıyodum, Annem içine kapanmıstı, o terzide işede gitmeyi bıraktı. Birkaç gün sora sabah vaktiydi annem kahvaltı hazırlarken kapı çaldı. Kemal abi gelmişti. Annem onu görünce tüm nesesi kaçtı morali bozuldu. Elinde posetlerle gelmişti. Anneme bakıp sırıtıyordu, benlede baya muhabbet etti, annem utancından bakamıyordu. Annemin ev haliydi, üzerinde bluzugu eve esofmanı vardı, Ben biraz ders calısmak icin odama yoneldim, kemal abide sen işine bak diyodu, icerde kısık sesle konusmalarını dinledim. Annem ne işin burda niye geldin dedi, Kemal abi de seni ozledim dayanamıyorum dedi. Annem defol git bidaha olmıcak diyince kemal abi güldü, eger yapmazsan duymayan kalmaz ogluna hemen sölerim dedi. içerde sessizce öpüsme sesleri duydum, kemal abi annemi eline almıstı.

Devam edecek…